دسته‌بندی نشده

نصب تابلو برق تک فاز

نصب تابلو برق تک فاز

برای نصب تابلو برق تک فاز چکار باید کرد؟ آیا با روش های صحیح کنترل بار و کنترل فاز در سیستم های برقی آشنایی دارید؟ ما در این مقاله به شما اصول اولیه نصب تابلو برق تک فاز را ارائه خواهیم داد. اصولا هر محفظه ای که تجهیزات برقی نظیر انواع کنتور و… را درون خود جای دهد و دری داشته باشد که آن را از محیط بیرون جدا کند، به عنوان تابلوبرق شناخته می شود نصب تابلو برق تکفاز در واقع به تابلو برقی اطلاق می شود که در ساختمان ها به کار میرود و برق تک فاز با ولتاژ 220 ولت شهری را از اداره برق یا تابلو برق تکفاز ماقبل خود دریافت می کند. اصطلاح تک فاز حاکی از آن است که جریان ورودی به تابلو برق مذکور دارای یک رشته فاز و یک رشته نول است.

عرضه انواع یراق آلات

آموزش اصول نصب تابلو برق تک فاز

برای شروع کار نصب تابلوبرق تکفاز ابتدا نقشه ساختمان و کیفیت و شمای کلی فضاهایی که قرار است توسط این تابلوبرق تغذیه شوند را در نظر بگیرید و به خوبه بررسی کنید. در این مرحله باید با توجه به نکاتی از بررسی انجام شده در مرحله قبل در خصوص نصب تابلو برق تک فاز به دست آوردید نقشه تابلوبرق را طوری طراحی کنید که کلیه فضاهای لازم به درستی و نحوی مطلوب جریان برق مورد نیاز خود را دریافت کند و نیاز فضای مورد بحث به برق تامین شود.

تجهیزات نصب تابلو برق تکفاز

سپس باید به سراغ تهیه تجهیزاتی که برای نصب تابلوبرق تکفاز نیاز دارید بروید و در اولین قدم سلول تابلوبرق را با توجه به حجم مورد نظرتان تهیه کنید و سایر ملزومات نظیر سیم و… را آماده کرده و شروع به نصب تابلوبرق تک فاز برای ساختمانی که برای برق کشی به شما سپرده اند کنید و تک تک اجزا را با دقت و درست سر جای اصلی که در نقشه در نظر گرفته اید نصب کنید تا در نهایت کار شما با ایراد مواجه نشود و در مرحله کنترل مجبور به تغییر و تصحیح اشکالات حاصل از بی توجهی به این مرحله نشوید.

نصب تابلو برق تک فاز

پس از انجام مراحل فوق الذکر نیاز به کنترل و بررسی نتیجه کارتان دارید. در صورتی که تمام مراحل شامل طراحی صحیح نقشه و اجرای آن را با دقت انجام داده باشید و نکات مهم را رعایت کرده باشید در این مرحله کارتان راحت است و فقط باید بررسی کنید به تمام خروجی ها به قدر نیازی که دارند جریان می رسد و جریان مورد نیاز خود را دریافت میکنند یا خیر اما در صورتی که در هر کدام از مراحل اشتباه کرده باشید در این مرحله زحمت عیب یابی کارتان به شما وارد می شود و باید جز به جز اجزای تابلو را بررسی کنید تا ببینید ایراد از کجا در مدار ایجاد شده است.

در نهایت پس از کنترل و اصلاح خطاهای احتمالی کار شما با موفقیت به پایان می رسد و لذت روشنایی بخشیدن به ساختمان را خواهید چشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *