تابلو برق

نصب تابلو برق سه فاز | آموزش جامع

نصب تابلو برق سه فاز

نصب تابلو برق سه فاز برای به راه افتادن چرخه صنعت مهم تر از هر عاملی است به طوری که نبود آن می تواند چرخه صنعت، نیروگاه ها و کارخانه های صنعتی را از کار بیاندازد. البته از آن در ساختمان های مسکونی و اداری نیز برای به راه انداختن تجهیزات و دستگاه هایی نظیر آسانسور که تقریبا در تمامی ساختمان ها اعم از اداری و مسکونی و تجاری استفاده می شود نیز دارای کاربرد است. 

نصب تابلو برق سه‌ فاز در اولین گام نیازمند این است که بدانیم از چه رو به این جریان برق جریان سه فاز می گویند و علت کاربرد آن در صنعت چیست؟ در پاسخ باید گفت از این رو این جریان، سه فاز نامیده می شود که به جای یک رشته فاز که در جریان تک فاز وجود دارد در این جا شاهد وجود سه رشته فاز در کنار یک رشته نول به کار رفته هستیم.

در مورد علت کاربرد آن در صنعت باید بگوییم مقرون به صرفه بودن و توان بالایی که در تولید جریان مورد نیاز برای به کار افتادن دستگاه های صنعتی دارد این نوع از جریان برق تبدیل به مهم ترین ابزار برای فضاهای صنعتی شده است.

آموزش نصب تابلو برق سه فاز به طور خلاصه و جامع

ابتدا باید شرایط کاری و دستگاه های مورد استفاده را ارزیابی کرده و بر اساس آن ها نقشه برق را طراحی کرد.

انجام این مرحله به درستی و با رعایت دقت می تواند به شما در پیش روی گام های بعدی کمک شایانی کند.

با توجه به حساسیت بالای قطعات گران قیمت صنعتی و صدمات قابل ملاحظه ای که ممکن است به این دستگاه ها وارد شود طراحی نقشه برای نصب تابلو برق سه فاز صنعتی از اهمیت بسیار ویژه ای نسبت به طراحی نقشه تابلو برق تک فاز ساختمانی برخوردار است. 

 

بروز اشکال و خطا در این نقشه به چه منزله ای می باشد ؟

اضافه شدن حجم کار و زحمتی که به گردن شما می افتد نیست و ممکن است شما را با ضرر هایی بسیار بیشتر از درآمدی که در این شغل دارید مواجه کند.

از این رو پیدا کردن راه هایی که ضریب خطای شما را در این امر کاهش می دهد امری حیاتی است.

البته قبلا متخصصین به فکر ساختن این راه برای شما بوده اند و نرم افزار هایی را ایجاد کرده اند که با استفاده از آن ها علاوه بر این که یک نقشه بدون ایراد برای نصب تابلو برق سه‌فاز به شما میدهد اطلاعات مفید دیگری نظیر لیست خرید تمام تجهیزاتی که برای اجرا و نصب تابلو برق سه‌فاز به آنها نیاز دارید.

حتی کمک هایی برای راهنمایی شما در سیم پیچی بهتر در اختیارتان می گذارد.

 پس از عبور از این مرحله به فکر تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیازتان باشید.

مرحله آخر در این کار نیز کنترل کیفیت کارتان است که به شما نشان می دهد ایراد کارتان کجاست تا به فکر اصلاح آن باشید.

فراموش نکنید به علت حساسیتی که در مورد دستگاه های صنعتی پیشتر نیز گفته شد کار با آن ها نیازمند دانش و تجربه بالاتری است.

امیدواریم از مطلب نصب تابلو برق سه فاز بهره برده باشید در صورت داشتن هر گونه سوال و هر نظری برای من کامنت بگذارید تا کارشناسان فروشگاه اینترنتی رایان یراق در اسرع وقت پاسخ داده شوند .

برای مشاهده تابلو برق در ویکی پدیا اینجا کلیک کنید.

1 دیدگاه در “نصب تابلو برق سه فاز | آموزش جامع

  1. کلامی گفت:

    ببخشید اگر در نصب به مشکل خوردیم می‌تونیم از شما بپرسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *